Serie Öst 4 Boxholm
Serie Öst 4 | Boxholms MK 16 /10- 2010 | |||||||
Saloon Standard 16d | ||||||||
Plac. | Namn | Klubb | Kval. | kvartsfinal | semifinal | Final | Poäng | |
1. | Jim Andersson | Boxholms MK | 4.999 * | – | 126.95 | 129.86 | 20 + 1 | |
2. | Alexander Ström | Boxholms MK | 5.180 | – | 127.26 | 126.88 | 17 | |
3. | Linus Bergman | Åtvidabergs MK | 5.354 | – | 114.48 | 126.06 | 15 | |
4. | Edvin Ström | Boxholms MK | 5.699 | – | 113.23 | 116.47 | 13 | |
5. | Jesper Brommesson | Åtvidabergs MK | 5.421 | – | 113.23 | 106.00 | 11 | |
6. | Anton Pettersson | Boxholms MK | 5.393 | – | 113.31 | 100.69 | 10 | |
7. | Daniel Persson | Åtvidabergs MK | 5.659 | – | 103.76 | – | 9 | |
8. | Erica Axelsson | Team 21 | 5.784 | 94.10 | 103.19 | – | 8 | |
9. | Hugo Gustavsson | Team Birka | 6.000 | 100.95 | 101.85 | – | 7 | |
10. | Joel Axelsson | Team 21 | 6.214 | 100.08 | 99.82 | – | 6 | |
11. | Felix Bergman | Åtvidabergs MK | 5.564 | – | 98.78 | – | 5 | |
12. | Wilma Thorsson | Åtvidabergs MK | 8.243 | 86.25 | 91.40 | – | 4 | |
13. | Wilma Stahm | Mullsjö SRK | 6.930 | 76.15 | – | – | 3 | |
14. | Joel Gustavsson | Åtvidabergs MK | 7.706 | 73.82 | – | – | 2 | |
* = kval. Segrare Jim Andersson 4.999 | ||||||||
Saloon Production 1/24 | ||||||||
Senior | ||||||||
Plac. | Namn | kval. | Final | Poäng Senior | ||||
1. | Michael Landrud | Sv. Scalectrickl. | 4.098 * | 401.38 | 20 + 1 | |||
2. | Anders Gustavsson | Vimmerby MS | 4.101 | 397.46 | 17 | |||
3. | Tobbe Wågman | Team Birka | 4.242 | 391.35 | 15 | |||
4. | Mikael Gustavsson | Team Birka | 4.210 | 383.94 | 13 | |||
5. | Thomas Werner | Sv. Scalectrickl. | 4.294 | 378.47 | 11 | |||
6. | Christoffer Karlsson | Åtvidabergs MK | 4.614 | 376.37 | 10 | |||
7. | Martin Helge | Boxholms MK | 4.275 | 376.15 | 9 | |||
8. | Per Andersson | Boxholms MK | 4.588 | 372.23 | 8 | |||
9. | Ulf Karlsson | Åtvidabergs MK | 4.463 | 371.73 | 7 | |||
10. | Mikael Svensson | Team Birka | 4.249 | 364.33 | 6 | |||
11. | Christian Johansson | Team 21 | 4.622 | 364.09 | 5 | |||
12. | Johan Thorsson | Åtvidabergs MK | 4.442 | 361.28 | 4 | |||
13. | Helen Bergman | Åtvidabergs MK | 4.937 | 344.83 | 3 | |||
14. | Clas Hallén | Boxholms MK | 5.045 | 334.19 | 2 | |||
15. | Rickard Karlsson | Boxholms MK | 5.033 | 331.06 | 1 | |||
16. | Sören Pettersson | Boxholms MK | 4.711 | 315.05 | 1 | |||
17. | Gunnar Åmell | Mullsjö SRK | 4.652 | 308.87 | 1 | |||
18. | Anders Brommesson | Åtvidabergs MK | 4.961 | 308.42 | 1 | |||
19. | Torgny Matsson | Åtvidabergs MK | 5.741 | 287.28 | 1 | |||
20. | Thomas Askenberg | Åtvidabergs MK | 5.457 | 262.13 | 1 | |||
21. | Helen Andersson | Åtvidabergs MK | 5.491 | 254.96 | 1 | |||
22. | Magnus Åmell | Mullsjö SRK | 4.934 | 236.00 | 1 | |||
* =kval. Segrare: Michael Landrud 4.098 | ||||||||
Junior | ||||||||
Plac. | Namn | kval. | Final | Poäng Junior | ||||
1. | Tom Andersson | Boxholms MK | 4.292 | 379.92 | 20 | |||
2. | Victor Thorsson | Åtvidabergs MK | 4.411 | 369.04 | 17 | |||
3. | Fredrik Bergdahl | Mullsjö SRK | 4.734 | 340.53 | 15 | |||
4. | Arthur Lindarp | Åtvidabergs MK | 4.934 | 338.72 | 13 | |||
5. | Sam Andersson | Boxholms MK | 4.287 * | 327.75 | 11 + 1 | |||
6. | Elin Mood | Åtvidabergs MK | 4.750 | 321.65 | 10 | |||
7. | Filip Mood | Åtvidabergs MK | 4.959 | 310.32 | 9 | |||
8. | Joel Hallberg | Åtvidabergs MK | 4.818 | 277.00 | 8 | |||
9. | Anton Wigenstedt | Mullsjö SRK | 5.421 | 272.12 | 7 | |||
10. | John Widegren | Mullsjö SRK | 5.394 | 265.20 | 6 | |||
*= kval. Segrare: junior Sam Andersson 4.287 | ||||||||
Box 12 | ||||||||
Plac. | Namn | Klubb | kval. | 1/8-final | kvartsfinal | semifinal | Final | Poäng |
1. | Helen Bergman | Åtvidabergs MK | 3.351 | 182.17 | 178.94 | 201.26 | 212.19 | 20 |
2. | Mikael Svensson | Team Birka | 2.685* | 193.38 | 207.03 | 17 + 1 | ||
3. | Tom Andersson | Boxholms MK | 2.858 | 196.21 | 203.18 | 15 | ||
4. | Per Andersson | Boxholms MK | 2.782 | 194.95 | 195.48 | 13 | ||
5. | Mikael Gustavsson | Team Birka | 2.768 | 192.94 | 195.20 | 11 | ||
6. | Thomas Werner | Sv. Scalectrickl. | 3.193 | 169.49 | 179.09 | 169.89 | 10 | |
7. | Christian Johansson | Team 21 | 2.903 | 174.04 | 9 | |||
8. | Sam Andersson | Boxholms MK | 2.991 | 166.26 | 8 | |||
9. | Anders Gustavsson | Vimmerby MS | 2.921 | 163.00 | 7 | |||
10. | Martin Helge | Boxholms MK | 3.020 | 175.41 | 147.10 | 6 | ||
11. | Christoffer Karlsson | Åtvidabergs MK | 3.140 | 182.53 | 109.00 | 5 | ||
12. | Tobbe Wågman | Team Birka | 2.876 | 101.00 | 4 | |||
13. | Jim Andersson | Boxholms MK | 3.276 | 159.95 | 163.34 | 3 | ||
14. | Ulf Karlsson | Åtvidabergs MK | 3.117 | 161.75 | 2 | |||
15. | Gunnar Åmell | Mullsjö SRK | 3.193 | 161.15 | 1 | |||
16. | Sören Pettersson | Boxholms MK | 3.241 | 154.74 | 1 | |||
17. | Magnus Åmell | Mullsjö SRK | 3.178 | 147.76 | 1 | |||
18. | Victor Thorsson | Åtvidabergs MK | 3.199 | 145.59 | 1 | |||
19. | Jesper Brommesson | Åtvidabergs MK | 3.219 | 124.52 | 1 | |||
20. | Johan Thorsson | Åtvidabergs MK | 3.038 | 124.23 | 1 | |||
21. | Joel Axelsson | Team 21 | 3.326 | 149.13 | 1 | |||
22. | Torgny Matsson | Åtvidabergs MK | 3.368 | 146.66 | 1 | |||
23. | Erica Axelsson | Team 21 | 4.219 | 138.16 | 1 | |||
24. | Arthur Lindarp | Åtvidabergs MK | 3.603 | 134.50 | 1 | |||
* = kval. Segrare: Mikael Svensson 2.685 |