Hoppa till sidans innehåll

Serie Öst 3 i Karlskoga


Serie Öst 3 Karlskoga 25 september 2010
Standard 16D
Namn Klubb Qual Semi Final Poäng
1 Jesper Brommesson Åtvidabergs MK Tq 6.183 140.78 141.82 20+1
2 Jim Andersson Boxholms MK 6.423 139.44 140.42 17
3 Daniel Persson Åtvidabergs MK 6.786 127.23 138.70 15
4 Erica Axelsson Team 21 6.519 127.73 128.52 13
5 Linus Bergman Åtvidabergs MK 6.404 108.06 126.69 11
6 Emma Bergman Åtvidabergs MK 6.736 119.93 122.22 10
7 Joel Axelsson Team 21 6.568 126.92 121.50 9
8 Felix Bergman Åtvidabergs MK 6.660 110.04 118.20 8
9 Hampus Persson Karlskoga SRC 6.684 103.93 7
10 Samuel Fransson Karlskoga SRC 7.503 0.00 6
11 Leon Jansson Karlskoga SRC 9.050 0.00 5
Production 24
Junior
Namn Klubb Qual Final Poäng
1 Tom Andersson (jr) Boxholms MK 4.985 410.01 20
2 Joel Hallberg (jr) Åtvidabergs MK 5.036 388.43 17
3 Sam Andersson (jr) Boxholms MK 4.843 356.30 15
4 Viktor Bergman (jr) Åtvidabergs MK Tq 4.501 338.33 13+1
Senior
Namn Klubb Qual Final Poäng
1 Michael Landrud Scalectrixklubben 4.366 509.97 20
2 Tomas Werner Scalectrixklubben 4.625 463.38 17
3 Mikael Svensson Team Birka 4.596 459.13 15
4 Mikael Gustavsson Team Birka 4.518 440.91 13
5 Per Andersson Boxholms MK 4.853 438.43 11
6 Gunnar Åmell Mullsjö 4.935 420.29 10
7 Christian Johansson Team 21 Tq 4.340 412.31 9+1
8 Helen Bergman Åtvidabergs MK 4.831 410.35 8
9 Pierre Gryth Slotdogs 4.754 400.09 7
10 Egil Aksnes Asker Norge 5.652 369.89 6
11 Tor Henning Johansen Asker Norge 9.021 287.48 5
12 Helen Andersson Åtvidabergs MK 5.775 287.09 4
13 Anders Brommesson Åtvidabergs MK 5.576 249.00 3
14 Geir Jensrud Asker Norge 5.549 176.00 2
15 Magnus Åmell Mullsjö 4.725 131.00 1
16 Torbjörn Jungeby Karlskoga SRC 5.547 110.00 1
17 Johnny Andersen Asker Norge 0.000 99.00 1
Box 12
Namn Klubb Qual Kvart  Semi Final Poäng
1. Viktor Bergman (jr) Åtvidabergs MK 3.219 236.83 253.94 20
2. Pierre Gryth Slotdogs 3.267 217.35 242.35 244.09 17
3. Christian Johansson Team 21 2.866 231.75 237.89 15
4. Egil Aksnes Asker Norge 3.250 204.90 216.93 223.35 13
5. Gunnar Åmell Mullsjö 3.538 217.28 217.79 219.44 11
6. Tomas Werner Scalectrixklubben 3.230 220.25 216.81 10
7. Magnus Åmell Mullsjö 3.355 174.26 229.31 77.00 9
8. Mikael Svensson Team Birka 2.924 231.19 55.00 8
9. Tom Andersson (jr) Boxholms MK 3.542 217.75 210.94 7
10. Helen Bergman Åtvidabergs MK 3.096 208.30 6
11. Joel Hallberg (jr) Åtvidabergs MK 3.666 201.44 202.29 5
12. Sam Andersson (jr) Boxholms MK 3.557 211.38 201.37 4
13. Mikael Gustavsson Team Birka 2.988 200.00 3
14. Jesper Brommesson (jr) Åtvidabergs MK 3.354 190.48 187.27 2
15. Per Andersson Boxholms MK 3.357 198.84 185.80 1
16. Geir Jensrud Asker Norge 3.834 173.21 4.00 1
17. Tor Henning Johansen Asker Norge 3.367 162.91 1
18. Joel Axelsson (jr) Team 21 3.445 160.20 1
19. Erica Axelsson (jr) Team 21 3.653 153.25 1
20. Jim Andersson (jr) Boxholms MK 4.096 145.98 1
21. Johnny Andersen Asker Norge 3.476 114.47 1
22. Torbjörn Jungeby Karlskoga SRC 4.388 0.00 1
Uppdaterad: 26 SEP 2010 22:07 Skribent: Anders Brommesson

Postadress:
Åtvidabergs MK - Bilsport
Box 20
59721 Åtvidaberg

Besöksadress:
Mejerigatan 1
59730 Åtvidaberg

Kontakt:
Tel: +46706274654, +4612012222
E-post: This is a mailto link

Se all info

Samarbetspartner

 

Åbg sparbank

 

 

 

 

Sponsor hyrbilar: